JXTC Political - шаблон joomla Окна

Birlik Olmanın Tek Yolu Buradan Geçer...

Kendi değerlerimize sahip çıkmak, geleceğe yeni bir başlangıç yapmak, yeniden yeni bir medeniyete kapı açmak için,
Türk, Övün, Çalış, Güven!

Genel Başkan Hurşit Yiğit'in Öğretmenler Günü Mesajı

Yüce Milletim,

 

Cumhuriyet kurulduğundan bu yana Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere en büyük öğretmen olarak bıraktığı bu günü hep özlemle anıyoruz. 

 

O Türk milletini emperyalizmin elinden kurtarmaktan daha önemli olan ve medeniyet ışığına yol açan bir Başöğretmen olarak gönlümüzde taht kurmuştur. Bizlere eğitim ve öğretim ile yıllarını verecek ve sağlam Türk nesiller yetiştiren nice öğretmenler katmış Başöğretmeni bugünlere ve yarınlara dek anmamıza sebep olmuş ve olacaktır. Medeni toplumlarda öğretmen önemli bir unsur ve yol göstericidir. 

 

Günümüzde öğretmenlere hiç bir önem verilmemesi aslında geleceğin kör bakan ve düşünmeyen nesiller yetiştirilmesine sebebiyet vermektedir. Bu emperyalizmin oyunlarından sadece biridir. Ekonomide durduk yere sağlam zeminler üzerine kurulmuş bir ülkeyi borçlandırmak ve gelecek nesillerin eğitimine de karışarak tutarsız, bilgisiz ve kendi neslinden nefret eden insanlar yetiştirmek hedefindeler. Bu hedef Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümü ile başlamış ve ilk olarak Türk tarihi batının bizlere göstermek istediği gibi genç kuşaklara sunulmuştur. 

 

Avrupa, Amerika, Rusya gibi emperyalist devletler Türklerin hiç bir zaman tarih konusunda bilgili olmasını istememiştir. Bunu sebebi ise onların insanlıktan nasibini almamış milletler oluşundandır. Dünya tarihinde Türkleri ortadan silerseniz tarih ortadan kalkmaktadır. Kendi kendine yetemeyen milletler ya medeniyet ışığını gören toplumlardan geri kalırlar ya da medeniyeti daha da ileri götüren milletleri kötülerler. 

 

Bu konuda Başöğretmenimiz bizleri, sadece savaşmayı topla tüfekle değil aynı zamanda düşünerek de yapmamızı istemiş ve dünyanın en güzel bağımsız devletinde kendine öz bir eğitim sistemini geliştirmiştir. Fakat bu konuda sonradan gelen nesil körleştirildiği için günümüzdeki genç kuşakların artık kendi ailesinden nefret etmesine kadar gitmektedir. 

 

Değerli Ulusum,

 

Türk Birliği Partisi olarak Başöğretmenimizin bizlere günün önem ve hasasiyetini bugünlere dek taşıdığı için kendisine minnet borçluyuz. Bizlere bıraktığı Cumhuriyet öğretmenleri için ona hep teşekkür etmeye devam edeceğiz. 24 kasım öğretmenler gününü kutlar ve nice güzel Cumhuriyet öğretmenlerinin bizlerle beraber genç nesillere en güzel medeniyetlere götürmesini temenni ederim.

 

...Türk Birliği Partisi Genel Başkanı Hurşit YİĞİT...

Author: tbpsuperuseradmin Filed Under:
Haberler Gösterim: 3015

Tarih Kitabı

Göktürk Tarihi

Kitap, Türklerin kurduğu Göktürk İmparatorluğunu bir ciltte anlatmıştır.

SATIN AL >>

Vatan Bölünemez,

Bütündür!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bir Türk devleti olarak geçmiş ve geleceği birbirine bağlayan dünyadaki en güçlü devletlerdendir.  

DEVAMI >>

Türk

Birliği

Dünyada en büyük nüfus dağılımına sahip Türklerin neredeyse anavatanı olmayan tek toprak yoktur. Geçmişteki gibi geleceğin de en büyük topraklarına sahip bir hanlık kurulacağı çok açıktır.

DEVAMI >>

Türk Birliği Partisi ©2012-2014 Türk Birliği Gençliği tarafından Tüm Hakları Saklıdır.