JXTC Political - шаблон joomla Окна

Birlik Olmanın Tek Yolu Buradan Geçer...

Kendi değerlerimize sahip çıkmak, geleceğe yeni bir başlangıç yapmak, yeniden yeni bir medeniyete kapı açmak için,
Türk, Övün, Çalış, Güven!

Genel Başkan'dan İstanbul'un Fethi Mesajı

Tarih boyunca nice devletler kurulmuş, bu devletlerin hükümdarları tarih boyunca birçok şehri fethetmiştir. Ancak şüphesiz ki fethedilen yerler arasında en şereflisi, en büyüğü İstanbul’un fethidir. Çünkü İstanbul, tarih boyunca birçok hükümdar tarafından fethedilmeye çalışılmış ama bu hükümdarlar hiçbir zaman amaçlarına ulaşamamışlardır. 


Ta ki 1453 yılında büyük Türk fatihi fatih Sultan Mehmet Han fethi gerçekleştirene kadar.
Peygamber Efendimiz İstanbul’un fethini “İstanbul fethedilecektir. Onu fethedecek olan kumandan ne güzel kumandan ve onun ordusu ne güzel ordudur.” sözü ile müjdelemiştir. Bu müjdenin ardından birçok devlet ve hükümdar bu şerefe nail olmaya çalışmış ancak bunu bir türlü başaramamıştır. Fatih Sultan Mehmet çocukluğundan bu yana İstanbul’un fethi için çalışmış, bu amaç uğrunda gerekirse kendini heba etmeyi göze almıştır. İstanbul’un fethedilmesini sağlayan fetih ruhu, 

Peygamber’in müjdesine nail olmaya alışan gencecik bir hükümdarın inancı ile beslenmiştir.Fatih Sultan Mehmet, güçlü inancı ve yüksek bilgisi ile İstanbul’u fethetmeyi başarmış ve bize bu güzel şehri armağan etmiştir. Bugün Türk gençliğine düşen görev bu kararlılığı ve inancı örnek almaktır. Taşı toprağı altın olan bu şehrin değerini bilmek ve attığımız her adımda onu bize armağan eden Fatih’i dualarla anmak gerekir.

...Türk Birliği Partisi Genel Başkanı Hurşit YİĞİT...

Yayınlanma: Perşembe, 22 Ekim 2015 11:05

Genel Başkan'dan 3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajı

 

Değerli Türk milleti,
Varlığımızın asırlar geçmiş olmasına rağmen, halen dünyada bulunan en eski ve asil ırklardan biri olarak kendimize ait devletlerde yaşamlarımızı sürdürmekteyiz.
Türk milleti tarih boyunca nice devletler kurup yıkılmasını da kendi gözleriyle görmüş bir millettir. Atalarımız büyük devletler kurup başarıya büyük liderler ile vardıklarından dolayı dünyada her zaman saygıyla anılır. Ancak burada önemli olan noktayı tarih boyunca hep unutmaktayız. Biz, insanlığa en iyi medeniyeti getirmiş olan Türkler olarak sadece büyük liderlerimizin bizlere armağan ettiği topraklarla övünmek değil aynı zamanda onlara sahip zorundayız.
Türk milleti olarak, son zamanlarda bencillik düşünceleri bizleri bir virüs gibi sarmaktadır. Bu düşünceler bağlı olduğumuz, atadan ve kandan olan tüm kardeşlerimizi de etkilemektedir. Anlamsız ve bir hiç uğruna kendi ülkemizde yapılan ayrımcılığı tamamen bencil ve cehalet içerisinde izlemekte ve sessizliğimiz ile buna açık vermekteyiz. 
Her şeyden önce bir insan olarak yaratıldıysak bilmemiz gereken en önemli etken; insanoğlunun bilgisi ne kadar çok artarsa acı ve korkunun o kadar azalıp cehaletin yarattığı düzensizliği ortadan o kadar çok kaldırmak demektir. Türk milletinin hiç bir ırktan ders almasına veya geri kalmasına gerek yoktur. Medeniyet yaratmayı bilen bir ırk hiç bir zaman köle olmayı da kabul etmez. Ama kendi içimizde bencillik davranışlarına son vermez isek geleceğimiz gençlerine yolu kapatır başka milletlerin oyuncağı haline geliriz. 
Basit bir örnek vermek gerekirse; dünyada en çok oynanan ve bilinen bir spor olan futbolda takım ruhu her zaman önemlidir. Bu oyunda eğer takım içerisinde anlaşmazlık ve bencillik hüküm sürerse takım ne kadar güçlü oyunculara sahip olsa da o maçı kaybeder. Burada takımı idare eden kişide oyuncularının hata yada başarılarına eşit şekilde davranması da önemli bir etkendir. Takımın başarıya ulaşması; birlik ve beraberliğin yanı sıra bencilliğin ortadan kalkması ve aynı zamanda da yöneticinin oyuncularına eşit davranması ile gerçekleşir.
Türk milletinin bu kadar zaman sonra büyük liderlere ihtiyacı yoktur. Milletimizin sadece birlik, beraberlik, kardeşlik düşüncelerini en ön sıralara atıp kendi bencilliğini ortadan kaldırdığı gün büyük medeniyet olan Türk Birliği kendi ellerimizle kurulacaktır. 
Türk yenilmez bir güce sahip olan tek ırktır. Bu ayrımcılık yapmak değil bir yaradılış destanıdır. Bu destanı kötüye değil iyiye kullanmak en önemli görevimizdir. Dünyada Türklerden daha iyi Tanrıya hizmet eden yoktur ve bu durumda milletimizin ilime, bilime, geleceğe ve tarihine önem verip acilen kalkınması şarttır.
Bilim, ilim, kardeşlik ve Türk geleceğinin daim olması dileği ile Türkçülük günü kutlu olsun.
...Türk Birliği Partisi Genel Başkanı Hurşit YİĞİT.

Yayınlanma: Perşembe, 22 Ekim 2015 10:57

Genel Başkan'dan Kıbrıs Barış Harekatı Mesajı

 

Değerli Türk milleti,
Bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin Kıbrıs için yaptığı harekatın günüdür. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi 11 Mayıs 1984 tarihindeki 550 sayılı kararında ise durumu "işgal" olarak nitelendirmiştir. Hatta bir çok devlet bu durumu kabullenememiştir. Buradaki durum açık ve net ortadadır. Türklere yapılan baskılar sonucunda Türkiye Cumhuriyeti devleti tavrını koymuş ve oradaki kardeşlerimizi büyük zulümden kurtarmıştır. İster kabul edilsin ister edilmesin kendi devlet sınırlarımızda yapılan haksızlığa hiç bir devlet suskunluğunu koruyamaz. İnsanlık dramı yaşanırken buna Türk devleti el koyunca bu olaya işgal olarak görmek acizlikten başka bir şey değildir. 
Türklerin en büyük atalarından Atilla, 'Sınırlarınız ile sorun varsa bunun tek çözümü sınırları genişletmektir' demiştir. Bu söz her zaman geçerliliğini koruyacaktır. Çünkü demokratik bir ülkenin sınırları içerisinde nasıl bir özgür yaşam var ise komşu ülke sınırlarında da aynı durum geçerli olmak zorundadır. 
Bu harekatı kabul etmeyen ülkelerin çoğu Türklerin toprak sahibi olmasından korkmaktadır. Sormak gerek acaba Amerika, Avrupa, Çin ;Rusya olsa ve sınırlarında böyle bir dram yaşasalardı ne olurdu?
Cevap çok basit değil mi? Kendi topraklarına ait olmayan başka bir kıtaya bile müdahalede bulunan ülkeler sizin kendi insanlarınız öldüğünde bundan mutluluk duyuyorsa oturup bir kez daha düşünmek ve bunu uygulamaya koymakta fayda vardır.
Zamanın hükümeti olan Sayın Ecevit ve Sayın Erbakan bu kararların arkasında durmuş ve harekatı dönemin komutanlarıyla gerçekleştirmiştir. Sonucu ne olursa olsun buradaki asıl mesele eğer Türkiye Cumhuriyet sınırlarında bir sorun yaşıyor isek buna devlet olarak kökünden çözüm bulmamız şarttır. Çünkü bir Türk devletinin sınırlarında bugünde sorun olsa yine Birleşmiş Milletler birliği bozmak adına her türlü girişimi yapacaklardır. İnsan sormadan edemiyor 'Sizin canınız can da bizimki patlıcan mı? ' diye.
Bu yapılan harekatın ardından kaç yıl geçmiş ve şuan ki Türkiye Cumhuriyeti bir türbeyi korumaktan aciz hale gelmiştir. Bırakın sınırları ülkemizin kendi içerisinde terör gözümüzün önünde topraklarımıza giriş çıkış yapmaktadır. Bu gerek Türkiye Cumhuriyeti kanunları gerekse uluslar arası kanuna kesinlikle aykırı bir durumdur. 
Özellikle not olarak düşmek gerekirse; 
Birleşmiş milletler ya da bu karara bağlı devletlerin Türkiye Cumhuriyeti'nin yaptığı bu harekatı bir işgal olarak görmesi bizim sınırlarımızı bizler değil onlar belirliyormuş gibi bir izlenim yaratır. Açık ve net olarak söylüyoruz. Burası Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti Devletidir ve bugün pis emperyalistlerin 'İşgal' olarak nitelendirdikleri, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kıbrıs ta yapılan insan zulmünü sonlandırmak için başlattığı hareketın yeride 'KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİDİR'.
Türkler işgalci değil medeniyetçidir. İşgalci olan ve insan zulmüne sessiz kalan batının ta kendisidir!.
Şehitlerimizin ruhları şad olsun. 
...Türk Birliği Partisi Genel Başkanı Hurşit YİĞİT...

Yayınlanma: Perşembe, 22 Ekim 2015 11:12

GÜNEŞ ASLA MİKROP BARINDIRMAZ..!

Yayınlanma: Cuma, 31 May 2019 17:06

Nevruz Bayramınız Kutlu Olsun

       
 
 
EY TÜRK ULUSUM,

Bir Oğuz bayramı, bir güneş bayramı, bir ateş bayramı, bir bahar bayramı daha dile geldi. Her Yeni baharda yeniden canlanan doğayı Tanrı Türklere armağan etti. Bir ulus yeniden çiçek açtı ve yeniden doğdu. Türklerden daha büyük, daha medeni ve güçlü bir ırk hiç bir zaman olmadı. 

Dünyada asırlar geçmesine rağmen en güzel bayramımızı hep kutlamak dileği ile. Mutlu Nevruzlar, mutlu Türk bayramlarına...

Saygılarımızla.

...Türk Birliği Partisi Genel Başkanı Hurşit YİĞİT... 
...Türk Birliği Partisi Genel Sekreteri Tümay KÖSE...
...Türk Birliği Partisi Genel Merkez Yönetimi...
...Türk Birliği Partisi İl ve İlçe Başkanlıkları...
...Türk Birliği Partisi Azerbaycan, Kazakistan, Moğolistan, Kırgızistan, Temsilcilikleri...

 

Yayınlanma: Perşembe, 22 Ekim 2015 10:48

Tarih Kitabı

Göktürk Tarihi

Kitap, Türklerin kurduğu Göktürk İmparatorluğunu bir ciltte anlatmıştır.

SATIN AL >>

Vatan Bölünemez,

Bütündür!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bir Türk devleti olarak geçmiş ve geleceği birbirine bağlayan dünyadaki en güçlü devletlerdendir.  

DEVAMI >>

Türk

Birliği

Dünyada en büyük nüfus dağılımına sahip Türklerin neredeyse anavatanı olmayan tek toprak yoktur. Geçmişteki gibi geleceğin de en büyük topraklarına sahip bir hanlık kurulacağı çok açıktır.

DEVAMI >>

Türk Birliği Partisi ©2012-2014 Türk Birliği Gençliği tarafından Tüm Hakları Saklıdır.