JXTC Political - шаблон joomla Окна

Birlik Olmanın Tek Yolu Buradan Geçer...

Kendi değerlerimize sahip çıkmak, geleceğe yeni bir başlangıç yapmak, yeniden yeni bir medeniyete kapı açmak için,
Türk, Övün, Çalış, Güven!

Hakkımızda

   Türk Birliği Partisi 2012 yılında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde kurulmuş bir partidir. Türk Birliği Partisi’nin genel başkanı Hurşit Yiğit’tir. Parti logosunu çevreleyen güneş Mu güneşidir. Yarım ay dan sonra meydana gelen hilal TÜRK'lükte yenilenmeyi yıldız ise TÜRK'lüğü ifade eder. TÜRK'lerde hilal batıyı güneş ise doğuyu simgeler. Bu da TÜRK topraklarının ne kadar geniş bir coğrafyada olduğunun kanıtıdır. Türk Birliği Partisi’nin asıl amacı; dürüst halkın menfaatini ön planda tutan, yapıcı ve uluslararası alanda kabul gören adaletli bir siyaset yapmak, tüm dünyadaki asil soylu Türk halkını bir araya getirip güzel bir dayanışma ve ortak menfaatler birliği meydana getirmektir. Halkın ekonomik refahını daima ön planda tutacak çalışmalara önem vermek parti prensibidir.
 

   ''YURTTA BARIŞ, CİHANDA BARIŞ'' ilkesine bağlı olarak, sınır ülkeler ve dünya ülkeleri ile barışçıl ortamda ekonomik kalkınma ve teknolojik iş birliğine önem vererek, ülkemizi modern kalkınma anlayışı içerisinde haklı yerini almasını sağlamaktır.
 

   Türk Birliği Partisi’nin ilk hedefi, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletine sahip çıkmak, ekonomik, sosyal ve eğitim değerlerini dünyada en yükseğe çıkarmaktır. Refah seviyesini en yüksek basamaklarda tutup, halkın ve akabinde bağlı olan tüm Türk milletini kendi kültürü içerisinde en yüksek düzeye ulaştırmaktır.

 

   Türk Birliği Partisi’nin ikinci hedefi ise, bütün dünya ülkelerinin hiç bir haksızlığa uğramadan diğer ülkeler ile olan ilişkilerinde uluslararası yasalara uygun olarak BİRLEŞMİŞ MİLLETLER kontrolünde huzurlu ve güvenli bir ortamda birbirlerine karşı saygılı olmalarını sağlamaktır.

 

   Türk Birliği Partisi’nin üçüncü ve son hedefi; Büyük Türk Dayanışması ve birliğini kurup, insanlık için ekonomik barış ve güven ortamını getirmektir. Bu büyük birliği kurarken ilk hedefi tüm bağımsız Türk cumhuriyetleri ile ekonomik ve dayanışma yönünden birleşmektir. Partimiz hiçbir örgüte, teşkilata, yabancı katılımcılara, topluluğa ve bir kişiye bağlı olmayıp tamamen Türk halkının kültür değerlerine uygun ve milletine hizmet amaçlı kurulan bir partidir.

Tarih Kitabı

Göktürk Tarihi

Kitap, Türklerin kurduğu Göktürk İmparatorluğunu bir ciltte anlatmıştır.

SATIN AL >>

Vatan Bölünemez,

Bütündür!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bir Türk devleti olarak geçmiş ve geleceği birbirine bağlayan dünyadaki en güçlü devletlerdendir.  

DEVAMI >>

Türk

Birliği

Dünyada en büyük nüfus dağılımına sahip Türklerin neredeyse anavatanı olmayan tek toprak yoktur. Geçmişteki gibi geleceğin de en büyük topraklarına sahip bir hanlık kurulacağı çok açıktır.

DEVAMI >>

Türk Birliği Partisi ©2012-2014 Türk Birliği Gençliği tarafından Tüm Hakları Saklıdır.