JXTC Political - шаблон joomla Окна

Birlik Olmanın Tek Yolu Buradan Geçer...

Kendi değerlerimize sahip çıkmak, geleceğe yeni bir başlangıç yapmak, yeniden yeni bir medeniyete kapı açmak için,
Türk, Övün, Çalış, Güven!

Genel Başkan Hurşit Yiğit'ten Mesaj

Davasına gerçekten inanan tabandakilere asla sözüm yok. Bu fotoğrafları da basından aldım.
Biz vatanımızın bayrağını korktuğumuz için kalkan olarak kullanmadık, sevdiğimiz için beynimize kazıdık.
Ne mutlu bize...

Türk Birliği Partisi Genel Başkanı Hurşit YİĞİT

Filed Under:
- Haberler Gösterim: 4223

Genel Başkan'nın 19 Mayıs Mesajı

 

Değerli Türk Milleti,

İnsanlık tarihinin en büyük girişim ve kurtuluş yollarından olan bu büyük gün kutlu olsun. Değerlerimize sahip çıkmak ve onları geleceğin nesillerine aktarmak önemli bir olaydır.

19 mayıs 1919 günü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk büyük bir çıkartma yapmış ve medeniyetin bir kez daha önünü açmıştır. Ancak burada önemli olan başka bir olay daha vardır. O da Ulu Önderimizin bu özel günü gençlere armağan etmiş olmasıdır. Günümüz dünyası bu değeri hala anlamasa bile aslında geleceğe ışık tutacak tek yolun gençlerden geçtiğini o zamanlar anlatmış olmasıdır.

Bu bayram aynı zamanda gençlerimizi spora yönlendirip onların daha sağlıklı, daha zinde ve daha akıllı yaşayabilmeleri için bir yaşam biçimi hazırlanmıştır.

Ulu Önder Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve sevgiyle anıyoruz.

Milletimizin bu güzel bayramını kutlar nice güzel geleceklere ışık tutmak dileği ile gençlerimize sahip çıkılmasını dilerim.

...Türk Birliği Partisi Genel Başkanı Hurşit YİĞİT adına Genel Sekreter Tümay KÖSE...

Filed Under:
- Haberler Gösterim: 6170

Genel Başkan'dan 23 Nisan Kutlaması

 

 

Değerli Milletim,

Dünyada kıymetini bir türlü anlayamadığımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, geleceğin çocuklarına armağan ettiği ve bunu sadece Türk çocuklarına değil bütün dünya çocuklarına armağan ettiği bu güzel Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı kutlu olsun.

Çocuklarımız geleceğin en önemli altın ordusudur. Onlar bizim geçmişte yaşadığımız her türlü savaşı geleceğe barış olarak yansıtan birer huzur neferleridir. Onlara ne kadar tarih, bilim ve ilim gösterir isek o kadar çok geleceğe ışık olur ve insanlığa yeni adım attırırlar. Bu konuda her aile bireylerinin kendi çocuklarını yetiştirirken, onlara geçmişte yaşanan olayları ders alıp doğruları saptırmadan öğretmekle yükümlüdürler.

Çocuklarımız, atalarımızdan ve son Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün izi ve ışığından alacağı eğitim ve insanlığı ile geleceğe daha geniş ve özgür bakışlar yaratacaktır. Bu insanlık için şarttır ve aksi düşünce yaratan mahluklar için birer savaşçı olmak zorundadırlar. Çünkü onlar huzur ve barış içinde olması için insanlığı tehdit eden unsurları ortadan kaldırmakla görevlidirler.

Türk'ün bilim, ilim ve ışığı her zaman daim olsun. 
Ne Mutlu Türküm Diyene!

...Türk Birliği Partisi Genel Başkanı Hurşit YİĞİT...

Filed Under:
- Haberler Gösterim: 4206

Unutulmayacak Bir Anı : Sarıkamış Harekatı

Değerli Türk Milleti,

Bugün, 1. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı İmparatorluğu ve Rusya İmparatorluğu arasında Sarıkamış'ta gerçekleşen kara çatışmalarında Osmanlı İmparatorluğu için büyük bir başarısızlıkla sonuçlanan Sarıkamış harekatının günüdür. 

Bu harekattaki amaç daha önce Ruslara verilan toprağımızın geri alınma çabasıydı. Zamanın Başkomutan Vekili olan Enver Paşa 19 Aralık tarihinde bu harekatın başındaydı. Harekattaki ama Rus İmparatorluğunu en zayıf olduğu yerden vurmak ve başarıya ulaşmaktı. Ancak bu harekatta yenilgiye uğramış ve geri çekimeler başlamıştır. 

Genelkurmay Sarıkamış'tan döndüğünü kabul ettiği 12. 000 askerin de yanlarında getirdiği hiç bir belge yoktur. Genelkurmay bugün şehit sayısı olarak 65. 000 rakamını verirken bu şehitlerin yalnızca 17. 000'inin isimlerini belirleyebilmiştir. Yani tipide kaybolan, çıldırıp uçurumlara düşen, Ruslara esir düşen (sadece Hamamlı'da kurulan bir esir kampında yaşamını yitiren Türk askeri sayısının 7 bin olduğu mevcut anıt üzerinde belirtilmiştir), kimi zaman cephede şehit düşen, yaralı olduğu halde kağnılarla hastanelere taşınmak üzere yola çıkıp yollarda ölen, hastane köşelerinde tifüsden ölen isimsiz kahramanların kayıtlarının kimi zaman tutulamadığı bizzat cephede ya da hastanelerde görevli Türk askerlerinin anılarında tarihe not düşülmüştür. 10. Kolordunun Erzurum'dan çıkarken 45. 000 mevcudu olduğu, Allahuekber Dağı eteklerine geldiği sırada bunun 28.000 mevcuda indiği, o müthiş dağ 4 günde aşıldığında Başköy ve Beyköy’e sadece 1200 (bazı anılarda 3000) Mehmetçiğin ulaşabildiği yazılmaktadır. Onların da çoğunun ayağı donuktur.

Bugün, bundan tam 100 yıl önce hayatını kaybeden ve vatanı için her türlü ölümü göze olan Sarıkamış şehitlerini anıyoruz. Allah'tan şehitlerimize rahmet diliyor ve mekanları cennet olsun diyoruz.

Saygılarımla.

...Türk Birliği Partisi genel Başkanı Hurşit YİĞİT...

Filed Under:
- Haberler Gösterim: 6792

Tarih Kitabı

Göktürk Tarihi

Kitap, Türklerin kurduğu Göktürk İmparatorluğunu bir ciltte anlatmıştır.

SATIN AL >>

Vatan Bölünemez,

Bütündür!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bir Türk devleti olarak geçmiş ve geleceği birbirine bağlayan dünyadaki en güçlü devletlerdendir.  

DEVAMI >>

Türk

Birliği

Dünyada en büyük nüfus dağılımına sahip Türklerin neredeyse anavatanı olmayan tek toprak yoktur. Geçmişteki gibi geleceğin de en büyük topraklarına sahip bir hanlık kurulacağı çok açıktır.

DEVAMI >>

Türk Birliği Partisi ©2012-2014 Türk Birliği Gençliği tarafından Tüm Hakları Saklıdır.